آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی برای ورود به پایه هفتم معمولا به دلیل کیفت و امکانات بالای آموزشی مدارس نمونه دولتی ، همواره مورد استقبال والدین و دانش آموزان می گیرد . ثبت نام آزمون نمونه دولتی 97 - 98 برای تحصیل دانش آموزان در مدارس نمونه دولتیتوسط هر استان بصورت مجزا برگزار می گردد . کلیه داوطلبانی که با مطالعه این مقاله دارای شرایط ثبت نام می باشند ، می توانند با مراجعه بهسایت ثبت نام نمونه دولتی اعلام شده توسط آموزش و پرورش استان محل سکونت خود اقدام به ثبت نام نمایند . در این مقاله قصد داریم به صورت کامل درباره ی زمان ، نحوه و شرایط ثبت نام و منابع سوالات نمونه دولتی ششم به هفتم 97 – 98 و زمان برگزاری و اعلام نتایج بپردازیم .


 ثبت نام آزمون نمونه دولتی برخلاف مدارس تیزهوشان به صورت استانی می باشد . 

  

زمان و نحوه ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 97 – 98

زمان ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم 97 – 98 احتمالا نیمه اول اسفند خواهد بود ، برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام میتوانید عضو کانال تلگرام نمونه دولتی شوید .  ثبت نام آزمون نمونه دولتی به صورت استانی انجام شده و داوطلبان می بایست به سایت ثبت نامی معرفی شده توسط سازمان آموزش و پرورش استان خود مراجعه و نسبت به ثبت نام خود در آزمون اقدام نمایند . برای مشاهده سایت ثبت نام نمونه دولتی 97 - 98 کلیک کنید . اگر در مراحل ثبت نام خود دچار سوال یا ابهامی شدید ، می توانید سوالات خود را از مشاورانمرکز مشاوره تحصیلی هیوا بپرسید برای اینکار میتوانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا استفاده کنید .شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 97 - 98

از جمله شرایط اصلی ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم 97 – 98 ، اشتغال به تحصیل دانش آموز در پایه ششم ابتدایی می باشد و دانش آموز می بایست با کسب نمرات خیلی خوب در کلیه دروس یا حداکثر نمره خوب در یک درس و نمره خیلی خوب در سایر دروس در نیمسال اول پایه ششم ابتدایی شرط لازم برای ثبت نام در آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 97 – 98 را کسب کنند . ضمنا شرط شرکت درآزمون نمونه دولتی ششم به هفتم کسب نمره خیلی خوب در کلیه دروس و یا حداکثر نمره خوب در یک درس و خیلی خوب در سایر دروس در نیمسال دوم پایه ششم ابتدایی می باشد . به عبارت دیگر ممکن است دانش اموزی دارای شرایط ثبت نام باشد ( یعنی نمرات مناسب در نیمسال اول سال ششم ) ولی نتواند در امتحانات نیمسال دوم ششم نمرات مناسب کسب کند ؛ در نتیجه این دانش اموز نمی تواند در جلسه آزمون شرکت کند . از دیگر شرایط می توان به داشتن تابعیت ایرانی هم اشاره کرد ولی دانش آموزان غیر ایرانی هم می توانند تحت شرایط خاص در آزمون ثبت نام و شرکت کنند . برای مطالعه متن کامل شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی 97 - 98 کلیک کنید .


سوالات آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 97 - 98

سوالات آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم 97 – 98 تماما از کتاب های درسی پایه ششم ابتدایی طرح می شود . سوالات به صورت تستی و چهارگزینه ای می باشد و فقط یکی از گزینه ها پاسخ صحیح می باشد ، به ازای هر پاسخ صحیح 3 امتیاز مثبت و به ازای هر پاسخ غلط یک امتیاز منفی برای داوطلب در نظر گرفته می شود ، در صورتیکه داوطلب در یک سوال بیش از یک گزینه را علامت بزند پاسخ آن سوال غلط در نظر گرفته می شود . از آنجایی که آزمون نمره منفی دارد ، اگر به پاسخ خود مطمئن نیستید هیچکدام از گزینه ها را علامت نزنید .


منابع سوالات آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 97 - 98

سوالات آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی از 5 کتاب درسی پایه ششم ابتدایی طراحی می شود ؛ که تعداد سوالات و ضرایب آن به شرح زیر می باشد : 

درستعداد سوالضریب
آموزش قرآن و هدیه های آسمانی102
فارسی ( مهارت های خواندن و نوشتن )202
مطالعات اجتماعی101
علوم تجربی202
ریاضی203

آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی شامل 80 سوال و 100 دقیقه زمان برای پاسخگویی می باشد . برای آشنایی بیشتر با سوالات طرح شده درآزمون نمونه دولتی می توانید از کتاب های کمک آموزشی استفاده کنید ، برای کسب اطلاع از منابع آزمون نمونه دولتی ششم ابتداییکلیک کنید .

 

زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 97 – 98 


همانطور که از شرایط شرکت در آزمون نمونه دولتی گفته شد ، نتیجه نمرات نمیسال دوم ششم ابتدایی برای شرکت در آزمون مهم می باشد در نتیجه آزمون نمونه دولتی 97 - 98 بعد از مشخص شدن نمرات نمیسال دوم سال تحصیلی 96 – 97 برگزار می شود . داوطلبان می توانند یک هفته قبل از آزمون و با مراجعه به سایت ثبت نام ، کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی 97 - 98 را دریافت نمایند . آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم 97 – 98  به صورت هماهنگ کشوری برگزار خواهد شد ولی زمان آن هنوز بصورت دقیق مشخص نشده است و معمولا زمان اعلام نتایج نمونه دولتی 97 – 98 دو هفته بعد از برگزاری آزمون می باشد . داوطلبان می توانند نتایج خود را به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نامی استان خود دریافت کنند . برای اطلاع از سایت اعلام نتایج نمونه دولتی 97 - 98 کلیک کنید .منبع : ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم ابتدایی 97 – 98
هیوا , مشاوره تحصیلی , مشاوره تلفنی , مشاوره تحصیلی تلفنی , آدرس مدارس شاهد , ثبت نام مدارس شاهد , ثبت نام آزمون تیزهوشان , ثبت نام آزمون نمونه دولتی , قبولی در آزمون تیزهوشان ,برنامه ریزی برای تیزهوشان , انتخاب رشته دبیرستان , راهنمای انتخاب رشته نهم , آزمون تیزهوشان ششم به هفتم , آزمون تیزهوشان نهم به دهم , بهترین منابع سوالات تیزهوشان و نمونه دولتی نهم به دهم , نرم افزار تخمین رتبه قبولی مدارس تیزهوشان , سوالات تیزهوشان ششم ابتدایی و نهم 95, مشاوره قبولی تیزهوشان و نمونه دولتی , پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان , شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ,  کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان , سوالات و پاسخ کلیدی آزمون تیزهوشان , بهترین مدارس ابتدایی و دبیرستان , ثبت نام مدارس ابتدایی و دبیرستان , اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان , کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی , اعلام نتایج مدارس شاهد , اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ,  , اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان , شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان , ثبت نام آزمون تیزهوشان , ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم , ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی , تاثیر سهمیه در آزمون نمونه دولتی , سایت ثبت نام نمونه دولتی ششم ابتدایی و نهم به دهم , ثبت نام آزمون نمونه دولتی , ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم , ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی