ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان سال تحصیلی 97 - 98 احتمالا از نیمه دوم بهمن بصورت اینترنتی و هماهنگ کشوری از طریق سایت Azmoon.medu.ir انجام می شود . در این مرحله از ثبت نام صرفا دانش آموزان اقدام به تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام می کنند . در مرحله بعدی باید کلیه داوطلبانی که ثبت نام اولیه خود را انجام داده بودند وارد همان سایت شده و اقدام به پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان کنند ، این مرحله معمولا از فروردین ماه آغاز می شود . در نهایت دانش آموزان متقاضی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم وآزمون تیزهوشان نهم به دهم که ثبت نام اولیه و پرداخت هزینه را با موفقیت انجام داده اند می توانند کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان را دریافت کنند. داشتن این کارت برای شرکت در آزمون الزامی است . بنابراین در این مقاله راهنمای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 97 - 98 را ارائه کرده ایم که در ادامه توضیح داده شده است .


 همراه داشتن کارت ورود به جلسه در روز آزمون الزامی است 

  

زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان 97 - 98

زمان انتشار کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 97 - 98 معمولا یک هفته قبل از برگزاری آزمون می باشد . کلیه داوطلبان باید در بازه زمانی اعلام شده با ورود به سایت ثبت نام تیزهوشان به آدرس Azmoon.medu.ir ( سایت اصلی ثبت نام و اعلام نتایج تیزهوشان ) و وارد کردن کد ملی دانش آموز در قسمت نام کاربری و سریال 6 رقمی شناسنامه دانش آموز در قسمت رمز عبور ، وارد پروفایل شخصی فرزندشان شوند . در صفحه اول این پروفایل و در گوشه سمت چپ ، با کلیک بر روی آیکون سبز رنگ " کارت ورود به جلسه " که در تصویر زیر هم قابل مشاهده است ، می توان کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 97 - 98 را مشاهده و پرینت کرد . لازم به ذکر است محل آزمون هر داوطلب و همچنین تاریخ آزمون در کارت ورود به جلسه درج شده است . در ادامه توصیه هایی برای موفقیت در آزمون تیزهوشان را مطالعه خواهید کرد .

 توصیه هایی برای موفقیت در روز آزمون تیزهوشان 97 - 98

فارغ از اینکه برای آزمون به اندازه کافی مطالعه کرده اید یا خیر ، عملکرد شما در روز آزمون تاثیر بسزایی در موفقیت در آزمون تیزهوشاندارد. یکی از مهم ترین اصول موفقیت در روز آزمون ، مدیریت زمان آزمون است . یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که در سال های قبل با آن مواجه بودیم دانش آموزانی بودند که قبل از رسیدن به سوالات پایانی ، وقت آزمون را پایان یافته می بینند . حال برای حل این مشکل چه باید کرد ؟ به این معنی که بتوانید بدون کم آوردن وقت ، به کلیه سوالاتی که در آزمون پرسیده شده و در حد توان شماست پاسخ دهید . پیشنهاد هیوااین است که پاسخگویی به سوالات آزمون را در سه دوره انجام دهید . در دوره اول تنها به سوالاتی پاسخ دهید که بعد از خواندن متن سوال متوجه منظور آن شده اید و می توانید به راحتی به آن پاسخ دهید . در دوره اول روی سوالاتی که سخت و وقت گیر هستند اصلا وقت نگذارید و از روی آن رد شوید . بعد از اینکه دوره اول را تمام کردید شاید تنها به 20 درصد سوالات پاسخ داده باشید ولی اولا وقت زیادی از شما گرفته نشده و دوما مطمئن هستید که سوالات آسان را کاملا حل کرده اید . در دوره دوم روی سوالاتی وقت بگذارید که وقت گیر هستند ولی مطمئن هستید که با صرف وقت می توانید آن ها را حل کنید . حل این سوالات در دوره دوم از این جهت پیشنهاد می شود که شما در دوره قبلی سوالات ساده را حل کرده اید و استرس تمام شدن وقت را ندارید . مهم ترین عامل عدم موفقیت در حل سوالات سخت ، استرس وقت گیر بودن آن هاست که ما با این روش ، این استرس را به حداقل می رسانیم . در نهایت اگر توانستید دوره را نیز با موفقیت به اتمام برسانید زمان رسیدگی به سوالات سختی است که روش حل خاصی برای آن سراغ ندارید . ولی چون خیالتان بابت آزمون و سوالاتی که توانایی حل آن ها را داشتید راحت شده است ، می توانید با آرامش به حل این سوالات بپردازید . مهم ترین مزیت این روش مدیریت آزمون این است که اولویت بر حل سوالات با درجه سختی کم است در نتیجه حتی اگر دانش آموز نتواند به دوره دوم یا سوم برسد ، می تواند کلیه سوالات آسان آزمون را حل کند ، مخصوصا سوالاتی که در انتهای دفترچه سوالات آزمون تیزهوشان قرار گرفته است . اگر برای مدیریت زمان آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی و تیزهوشان نهم به دهم نیاز به مشاوره بیشتری دارید می توانید از هرجای ایران که هستید تنها با یک تماس تلفنی ، با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا در ارتباط باشید . برای این کار می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا استفاده کنید .

 حوزه امتحانی هر داوطلب در کارت ورود به جلسه درج شده است 


نکات تکمیلی درباره کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 97 - 98

اگر پس از مشاهده و چاپ کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 97 - 98 متوجه شدید که اطلاعات شخصی درج شده در کارت آزمون با مشخصات واقعی دانش آموز متفاوت است ، برای ویرایش اطلاعات باید به واحد سنجش آموزش پرورش منطقه محل سکونت خود مراجعه کنید . از جمله این اطلاعات اشتباه می توان به تفاوت در تصویر کارت ورود به جلسه با تصویر واقعی داوطلب اشاره کرد . حتما بعد از مشاهده کارت ورود به جلسه و چک کردن اطلاعات ، از آن پرینت کاغذی بگیرید . در کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ، محل آزمون درج شده است . حتما 1 ساعت قبل از برگزاری آزمون در حوزه امتحانی حضور داشته باشید . همراه داشتن شکلات و آب آشامیدنی را فراموش نکنید . همچنین بعد از آزمون می توانید از نرم افزار تخمین رتبه تیزهوشان هیوا استفاده کنید .منبع : کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان 97 - 98هیوا , مشاوره تحصیلی , مشاوره تلفنی , مشاوره تحصیلی تلفنی , آدرس مدارس شاهد , ثبت نام مدارس شاهد , ثبت نام آزمون تیزهوشان , ثبت نام آزمون نمونه دولتی , قبولی در آزمون تیزهوشان ,برنامه ریزی برای تیزهوشان , انتخاب رشته دبیرستان , راهنمای انتخاب رشته نهم , آزمون تیزهوشان ششم به هفتم , آزمون تیزهوشان نهم به دهم , بهترین منابع سوالات تیزهوشان و نمونه دولتی نهم به دهم , نرم افزار تخمین رتبه قبولی مدارس تیزهوشان , سوالات تیزهوشان ششم ابتدایی و نهم 95, مشاوره قبولی تیزهوشان و نمونه دولتی , پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان , شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ,  کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان , سوالات و پاسخ کلیدی آزمون تیزهوشان , بهترین مدارس ابتدایی و دبیرستان , ثبت نام مدارس ابتدایی و دبیرستان , اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان , کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی , اعلام نتایج مدارس شاهد , اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ,  , اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان , شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان , ثبت نام آزمون تیزهوشان , ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم , ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی , تاثیر سهمیه در آزمون نمونه دولتی , سایت ثبت نام نمونه دولتی ششم ابتدایی و نهم به دهم , ثبت نام آزمون نمونه دولتی , ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم , ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی